YSC Dolumu ve Bakımı

 

 

Yangın söndürme cihazlarının olası bir yangında etkili bir şekilde çalışabilmesi için kontrol ve bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Bu aşamada ÜMİT Yangın Söndürme ve Güvenlik Sistemleri olarak dolum zamanı gelmiş yangın söndürme cihazlarınızı, yerlerine yedek cihazlar bırakarak teslim alıp dolum tesisimize getiriyoruz. Gereken cihazları hidrostatik test sürecinden geçirdikten sonra dolum ve bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Çalışır hale getirilen cihazların boyama ve etiketleme süreçlerinin ardından son kontrollerini gerçekleştirip tarafınıza teslim ediyoruz. Ankara Yangın tüpü dolum ve bakım alanında profosyonel ekiplerimiz ile sizler için varız.

Keşif Proje Montaj

Ankara Yangın söndürme cihazları(Ankara ve Türkiye Geneli) ankara yangın tüpü dolumu, yangın tüpü değişimi,bakımı, davlumbaz söndürme sistemleri, otomatik söndürme sistemleri ve yangın algılama alarm sistemlerinin keşif, proje ve montaj hizmetlerini yapmaktayız. Ümit Yangın ve Güvenlik Sistemleri olarak Tüm hizmetlerimizde keşif ve proje ücretsizdir.

Levha ve Numara Uygulaması

TSE standartları doğrultusunda işletmenizdeki tüm yangın söndürme cihazlarınızı olması gereken noktalara yerleştiriyor ve numaralandırıyoruz. Ayrıca sizlere özel logolu, kullanma talimatlı levhaları üstlerine astığımız levhalar ile belirtiyor, bu levhaları da altlarındaki levhaların cins ve numaralarına göre etiketlendiriyoruz. Böylece cihazlarınızı ayrı ayrı numaralandırmış ve yerlerini sabitlemiş oluyor; dolum veya bakım için yerlerinden alınan cihazların tekrar yerlerine bırakılmalarını sağlamış oluyoruz.

 

Periyodik Bakım

Yüksek basınçlı yangın söndürücülerin düzenli olarak kontrollerinin yapılması, cihazların daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Bu noktada ÜMİT Yangın Söndürme ve Güvenlik Sistemleri olarak belirli periyotlarda Yangın tüpü cihazların yerinde kontrol ve bakımlarını yapıyor, bu işlem sonucunda cihazların yerlerini, cinslerini kapasitelerini, dolum ve kontrol tarihlerini belirten raporu yangın dosyanıza koymak üzere tarafınıza veriyoruz.

 

Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

Bir işletmede çıkabilecek olası bir yangında kullanılan cihazların kalitesi ne kadar önemliyse personelin bu konuda eğitimli ve bilinçli olması da o kadar önemlidir. Bu noktada ÜMİT Yangın Söndürme ve Güvenlik Sistemleri olarak belirli aralıklarla işletme çalışanlarına yangın anında nelerin yapılması ve yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiği, yangın söndürücülerin nasıl kullanıldığı ve hangi tür yangın söndürücülerin nerelerde etkili olduğu konularını içeren eğitim ve tatbikatlar düzenliyor, yangın dosyanıza koymak üzere katılım belgesini tarafınıza sunuyoruz. Ayrıca yangın söndürme ekibindeki personelinize de yangın eğitimi aldığına dair sertifika düzenliyoruz.

Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Sizlerin, evlerinizin, işyerlerinizin; can ve mal güvenliği için sürekli gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ÜMİT Yangın ve Güvenlik Sistemleri olarak çözüm yolları üreterek konusunda uzman tekniker ve mühendislerimizle hizmet vermeye hazırız.

 

 

 

Yangına Karşı Tedbirler :

I.    Yangın Algılama ve ihbar Sistemleri

II.    Yangın Dolapları ve Yangın Söndürme Tüpleri 

III.    Yağmurlama ile Yangın Söndürme Sistemleri

IV.    Yangın Söndürme Hidrant Sistemleri mevcut ve sürekli faaldir

V.    Yangın Söndürme eğitim ve tatbikatları Teknik Güvenlik koordinatörlüğünde periyodik olarak yapılmakta olup çeşitli zamanlarda site sakinlerinin de bu tatbikatlara katılımı planlanmıştır

 

Yangın Güvenliği:

Deprem, su basması gibi felaketlere karşın en iyi teknoloji ve uygulamalar esas alınarak inşa edilmiştir. Yangın tehdidine karşı daire içinde ve asansör holünde duman detektörleri bulunan yangın ikaz sistemi ile binada yaşayanları yangından haberdar edecek ve binanın bazı bölümlerinde yangına karşı kendi kendine müdahale edecek yangın söndürme sistemi bulunmaktadır. 

 

Yangın tespit ettiğinizde;

•    Kat holünüzde ve yangın merdiveni girişinde bulunan yangın ihbar butonuna basınız.

•    Güvenliğe haber veriniz.

•    Komşularınızı uyarınız.

•    Bulunduğunuz katı terk etmeniz gerekiyor ise asansörleri kullanmadan, yangın merdiveninden binayı terk ediniz.

•    İtfaiye genel telefon numarası:110

 

Yangın merdivenleri: Her blokta, tüm katlardan güvenle dışarı çıkışa yönlendirilecek yangın merdivenleri mevcuttur. Yangın merdivenleri pozitif basınçlandırılmış olduğundan, bu tür uygulamalar için en güvenli bina terk bölgesidir. Yangın merdivenlerinin yerleri bina girişleri ve katlarda bulunan yönlendirme levhaları ile gösterilmiştir.

 

Yangın alarm butonu: Standart yangın ikaz butonları bütün katlardaki duvarlarda bulunmaktadır ve elle basılarak alarm verilir.

 

Yangın dolapları: Her katta yangın dolabı mevcuttur. Yangın dolapları içinde 1 adet yangın hortumu ve vanası bulunmaktadır. Yangın çıkış holünde 1 adet yangın söndürme tüpü bulunmaktadır. Ayrıca yangın dolapları yanında itfaiye bağlantı vanası vardır. Yangın devresi, sürekli basınçlı su ile dolu bulunmaktadır ve vana açıldığında su doğrudan kullanılabilecek durumdadır.

Yönetmelik gereğince; Toplam kapalı kullanım alanı 10000 m2’den büyük imalathane, atölye, depo, otel, motel, sağlık, toplanma ve eğitim binalarında, binaya ait yangın tahliye projeleri, bina girişinde ve yangın sırasında itfaiyenin kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde bulunduruluyor. 

Bu projelerde; binanın kaçış yolları, yangın merdivenleri, varsa itfaiye asansörleri, yangın dolapları, itfaiye su verme ağızları, yangın pompaları ile jeneratörün yeri işaretlenmesi gerekiyor.

Paylaş